Yaşam tarzı,

bilinç ve diyet de sporcuyu hedefe yaklaştırmalıdır. Zihinsel bir imaj yarattıktan sonra, içtenlikle düzenlemesini istemeli ve bunun için çeşitli yaşam koşullarına hükmederek, vücut geliştirmenin zayıf istekli insanlar için bir spor olmadığını fark etmelisiniz.

Vücut geliştirme, hem yarışma düzeyinde hem de amatör sporcular arasında çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Kas geliştirme egzersizlerinin, insan hareketlerini kısıtlı ve sakar hale getiren aşırı kas gelişimine yol açtığı uzun zamandır inanılmaktadır. Bununla birlikte, vücut geliştiricilerin gösterileri, sadece vücutlarının güzelliğini nasıl göstereceklerini değil, aynı zamanda güzel ve esnek bir şekilde nasıl hareket edeceklerini de biliyorlar.

Muhtemelen, bu yeni bir spor yaratma fikriydi – organik olarak sadece orantılı olarak katlanmış bir figürün gösterimini simetrik ve ılımlı bir kas rahatlamasıyla değil, aynı zamanda esnek bir şekilde hareket etme ve akrobatiklerin çeşitli güç unsurlarını gerçekleştirme yeteneğini de birleştiriyordu.